Vyskúšajte si slovník zdarma

Chcete si zaobstarať elektronický slovník, ale neviete sa rozhodnúť, ktorý bude pre vás ten pravý? Máte obavy, aby ste neminuli peniaze zbytočne? Máme pre vás radu. Využite možnosť vyskúšať si naše slovníky zdarma a nezáväzne. V plnej verzii, bez akýchokoľvek obmedzení vo funkcionalite. Pokojne si tak môžete nákup rozmyslieť.   

Slovníky budete mať k dispozícii 30 dní od nainštalovania na svoj počítač. Celý tento čas môžete produkty voľne využívať a podrobne sa zoznámiť so všetkými ich funkciami. Máte tak možnosť otestovať si ovládanie aplikácie a porovnať jazykové databázy. Vyskúšať si môžete ktorýkoľvek zo slovníkov, ktoré ponúkame.  Po skončení tejto skúšobnej lehoty sa prekladové slovníky automaticky zablokujú. 

Ako postupovať? Je to veľmi jednoduché. 

Ak chcete slovníky používať na mobilných zariadeniach, ako sú tablety a smartfóny, kliknite sem.  
Ak chcete slovníky vyskúšať na osobnom počítači, notebooku alebo macbooku, čítajte ďalej.

Slovníky pre osobné počítače
Centre sťahovania produktov a aplikácií na adrese www.lingea.eu/act nájdete najnovšie verzie všetkých slovníkov určených pre osobné počítače. Operačný systém nerozhoduje, Lexicony sú od začiatku navrhnuté ako multiplatformné. Stačí vytvoriť si svoj účet a prihlásiť sa. Na prihlásenie môžete používať svoju e-mailovú adresu alebo login pridelený pri registrácii. V Centre máte k dispozici všetky slovníky v archívoch (.zip, .exe, .iso).  Pre operačný systém Windows odporúčame sťahovať .zip súbor, pre Linux a Mac OS X formát .iso. 

  

Po rozbalení jednoducho nainštalujete slovník pomocou Setup.exe. Aplikáciu potom spustíte pomocou zástupcu alebo priamo pomocou súboru Lexicon.exe. Ide o plnú verziu slovníka funkčnú 30 dní od inštalácie.    

Aktuálny počet dní, ktorý vám ešte na testovanie zostáva, hlási okno System information (v Lexicone kliknite vpravo hore na modré informačné "i", a potom v okne O programe vpravo hore na zelené informačné "i") v podobe Trial xx, kde xx je počet dní, počas ktorých bude slovník ešte fungovať.

    

Slovníkov si samozrejme môžete stiahnuť aj viac, to už záleží len na vás. Ak tak urobíte, určite oceníte fakt, že Lexicon dokáže vyhľadávať vo všetkých nainštalovaných slovníkoch súčasne, napr. v slovníku všeobecnom a odbornom.

Keď si budete neskôr chcieť zaobstarať slovník natrvalo, stačí ho aktivovať pomocou kľúča, ktorý získate po zakúpení produktu. Ak sa rozhodnete slovník nekúpiť, nemusíte ďalej nič riešiť. Aplikácia po uplynutí skúšobnej lehoty skrátka prestane fungovať.

Registráciou v Centre sťahovania produktov a aplikácií získate tiež rad ďalších výhod. Hlavne zľavu 10 % na všetky produkty Lingea, knižné aj elektronické. Pri objednávaní v e-shope Lingea sa prihláste na svoj účet a zľava sa vám automaticky odpočíta. Ďalšou výhodou je to, že sa z používateľského profilu automaticky doplnia do objednávky vaše kontaktné údaje. Ušetríte tak čas aj peniaze. V rámci účtu budete mať prehľad o všetkých registrovaných produktoch, o elektronických slovníkoch a ich aktiváciách. V prípade neskoršej inštalácie slovníka na nový počítač nemusíte zložito dohľadávať aktivačný alebo produktový kľúč – všetko budete mať prehľadne uložené vo svojom účte.

 

Slovníky pre smartfóny a tablety
Handylex sú off-line aplikácie určené na pohodlné a rychle vyhľadávanie hesiel. Prinášajú množstvo užitočných funkcií používateľom, ktorí potrebujú mať slovník stále pri sebe. Heslá aj významy sme vyberali tak, aby spĺňali praktické potreby používateľov pri každodennej komunikácii a cestovaní. V súčasnosti ponúkame HandyLex pre tieto platformy: iOS, Android a Windows Phone/Mobile. Prehľad všetkých slovníkov nájdete na stránkách mobile.lingea.eu.

Pre každú platformu sú k dispozícii verzie zdarma na vyskúšanie funkčnosti aplikácie. Stiahnúť si môžete multislovník, offline elektronický vreckový slovník, ktorý vo svojej free verzii ponúka preklad zo slovenčiny do 4 jazykov (en, ge, fr, sp). Teraz si môžete výnimočne stiahnuť zdarma aj anglický vreckový slovník. Slovníky pre ostatné jazyky sú už spoplatnené. 

        Android  logo Android.png                      Apple    Apple                             Windows Phone

      stiahnuť multislovník                  stiahnuť multislovník                               
      stiahnuť anglický slovník             stiahnuť anglický slovník                      stiahnuť anglický slovník
      prehrať videoprezentáciu            prehrať videoprezentáciu                      prehrať videoprezentáciu